Bostoni maratonil hukkus plahvatustes kolm inimest ({{commentsTotal}})

{{1366057380000 | amCalendar}}

USA mainekal Bostoni maratonil toimus finišijoone lähistel kaks plahvatust, hukkus kolm inimest ja umbes 144 inimest sai vigastada, 17 neist on kriitilises seisundis ning 25 seisund on  raske.

Plahvatus kärgatas finišijoone lähistel paar tundi pärast seda, kui võitjad olid selle ületanud, vahendas ERR-i uudisteportaal CNN-i ja BBC-d.

AP teatel oli mõnesekundilise vahega kuulda kaht valjut kärgatust ja sündmuskohast tõusis suitsu.

Kannatanute seas on vähemalt kaheksa last. Kümmekonnal kannatanul tuli vigastuste tõttu jäse amputeerida.

FBI on alustanud juurdlust võimaliku terrorismiakti sätte alusel.

Plahvatuste järel leiti veel kaks lõhkekeha, neist üks finišipaiga lähedusest.

President Barack Obama ütles oma telepöördumises, et võimudel ei ole veel teada, kes ja miks rünnaku korraldas. "Me  selgitame välja, kes seda tegi," lubas president. Ta lisas, et rünnaku korraldajad saavad maksimaalse karistuse.

"Toimus plahvatus ja kohapeal on politsei, tuletõrjujad ja kiirabi," ütles Bostoni politsei pressiesindaja.

Massachusettsi üldhaigla pressiesindaja rääkis eile õhtul Reutersile, et nende kiirabiosakonda on toodud 19 plahvatuses vigastatut, kuid nende seisundi kohta ei ole veel täpsemat teavet. Politsei ei osanud täpset vigastatute arvu öelda.

Kohapeal tehtud fotodelt ja videotelt on näha, kuidas veriseid osalejaid viiakse kiirabitelki ning plahvatuspaigas valitseb suur segadus. Punane Rist seadis üles kriisikeskuse.

Bostoni maraton on üks Ühendriikide suuremaid iga-aastaseid spordiüritusi, millel on rohkelt osavõtjaid ja mida vaatama koguneb tuhandeid inimesi.

Plahvatus kärgatas ka John F. Kennedy raamatukogus

Bostoni politsei teatel toimus pärast maratoni finišijoonel kärgatanud plahvatusi veel üks plahvatus John F. Kennedy raamatukogu ja muuseumi juures.

Finišipaigast ligi viie kilomeetri kaugusel asuva raamatukogu pressiesindaja Rachel Day ütles, et raamatukogus puhkes ka tulekahju, kuid keegi ei saanud vigastada.

Bostoni politsei ei osanud samas veel öelda, kas maratoniplahvatuste ja raamatukogus juhtunu vahel on seos.

Föderaalne lennundusadministratsioon kehtestas maratoni finišipiirkonna kohal lennukeeluala ning Washingtoni ja New Yorgi tähtsamates paikades on julgeolekumeetmeid karmistatud.

USA president Barack Obama helistas Bostoni linnapeale Tom Meninole ja Massachusettsi kubernerile Deval Patricule, avaldas muret vigastatute pärast ja kinnitas, et tema administratsioon on valmis õnnetusele reageerimisel abistama.

Toimetaja: Siim BoikovReena PärnatReena Pärnat
Reena Pärnat võitis GP-etapil Baltimaade rekordiga kvalifikatsiooni

Sel nädalal toimub Poolas vibulaskmise Euroopa karikasarja esimene etapp. Reena Pärnat lasi kvalifikatsioonis 659 punkti ja edestas järgmist laskurit koguni 17 punktiga. Tulemus märgib ühtlasi ka uut Eesti ja Baltimaade rekordit.

Renoveeritud Kalevi spordihall.Renoveeritud Kalevi spordihall.
Renoveeritud Kalevi spordihalli avab Kalev/Cramo ja Pärnu Sadama mõõduvõtt

Alates eelmise aasta veebruarist suletud olnud legendaarne Kalevi spordihall avab peagi külalistele uksed. 1962. aastal valminud hall on arhitektuurilise mälestisena riikliku kaitse all ja nii on hoone väliskuju jäänud sisuliselt muutumatuks. Sisulised muutused on aga enam kui aasta väldanud tööde käigus märgatavad.

tennis
Maria Šarapova 2014. aastal Prantsusmaa lahtiste võidukarikaga.Maria Šarapova 2014. aastal Prantsusmaa lahtiste võidukarikaga.
Šarapova saab ilmselt Prantsusmaa lahtiste kvalifikatsiooni vabapääsme

15-kuulise võistluskeelu järel võistlustulle naasev endine maailma esireket Maria Šarapova saab ilmselt Prantsusmaa lahtistele vabapääsme, aga mitte põhitabelisse, vaid kvalifikatsiooni.