Eesti paaristeatevõistkond saavutas kodusel IBU karikaetapil kõrge 8. koha ({{commentsTotal}})

Tarvi Sikk
Tarvi Sikk Autor/allikas: Tairo Lutter/Scanpix

Otepää IBU karikaetapi viimane võistluspäev avati täna paaristeatevõistlusega, kus Eesti duo saavutas kõrge kaheksanda koha, võitis Venemaa tiim.

Eesti paaristeatevõistkond, koosseisus Regina Oja ja Tarvi Sikk, kasutas tiirudes seitsme varupadruni abi ning saavutas tubli kaheksanda koha (+2.49,2; 0+7). “Lamadestiirudes lootsin paremat, kuid arvan, et püstitiirus suutsin kaotuse jälle tasa teha,” vahendab pressiteade mõlemas püstitiirus kiire nulli lasknud Oja sõnu. “Suusk oli väga hea ja ilmaolud samuti,” rõõmustas Oja, et tänane tulemus andis hea emotsionaalse laengu.

“Tarvi tegi head tööd,” kiitis neiu oma võistkonnakaaslast. “Saime teineteise heast minekust indu juurde ja nii see tulemus sündis,” selgitas ta. Ka Tarvi Sikk lisas, et paaristeatevõistlus pani kodusele IBU karikaetapile ilusa punkti. “Täna oli päris vinge,” lausus Sikk. “Kui vaadata meie eelmist võistlust, siis täna olime tõesti tunduvalt paremad ja see on nii mulle kui ka Reginale positiivseks üllatuseks,” ütles Sikk.

Selle stardiga Regina Oja ja Tarvi Sikk oma hooaega aga ei lõpeta, sest järgmisel nädalal on mõlemal kavas veel Eesti meistrivõistlused, pärast seda lähevad noored sportlased aga oodatud puhkusele.

Esikoha teeninud Venemaa võistkond, koosseisus Anna Nikulina ja Juri Šopin, läbis distantsi ajaga 35.24,4 (1+5). Teise koha sai viie varupadruni abi kasutanud ja liidritele 8,4 sekundiga kaotanud Norra duo ning kolmandale kohale sõitis ennast Rootsi (+26,9; 0+7). Kokku oli võistlustules 23 koondist.

Rain Veideman
FOTOD | Suurest kaotusseisust välja tulnud korvpallikoondis alistas Rootsi

Tallinnas Kalevi spordihallis toimunud korvpalli kontrollkohtumises sai Eesti koondis 77:72 (18:25, 17:20, 23:11, 19:16) jagu Rootsist.

Chris FroomeChris Froome
Chris Froome võitis neljandat korda Prantsusmaa velotuuri

Prantsusmaa velotuuri võitis neljandat korda Chris Froome (Sky). Britt oli olnud parim ka 2013. ning 2015. ja 2016. aastal.

KERGEJÕUSTIKU U-20 EM
Johannes Erm
Erm pälvis U-20 EM-ilt hõbeda ja Tilga pronksi

Kergejõustiku kuni 20-aastaste Euroopa meistrivõistlustel Grossetos jätkavad pühapäeval kümnevõistlust Johannes Erm ja Karel Tilga, kes avapäeva järel hoidsid vastavalt esimest ja neljandat kohta.

Uuendatud: 20:03
tennis
Maria Lota KaulMaria Lota Kaul
Pärnus algab rahvusvaheline tenniseturniir

Kolmandat aastat Pärnus peetav Merko Estonian Open hõivab esmaspäevast linna tenniseväljakud terveks nädalaks ja toob suvepealinna kireva rahvusvahelise seltskonna. Eesti tippudest lööb 15 000 dollari suuruse auhinnafondiga ITF-i turniiril esmakordselt kaasa Jürgen Zopp, naiste tabelisse lisandus viimasel hetkel Kaia Kanepi.