Eesti võõrustab sügisel FISA treenerite konverentsi ({{commentsTotal}})

Paarisaerulise neljapaadi meeskond
Paarisaerulise neljapaadi meeskond Autor: Liis Treimann/Scanpix

Käesoleval nädalavahetusel peab rahvusvaheline sõudeliit FISA Kopenhaagenis erakorralist kongressi, kus käsitletakse mitmeid ala arenguid puudutavaid teemasid. Meeldiva üllatusena selgus, et Eestil avaneb novembris võimalus võõrustada FISA treenerite konverentsi "FISA Coaches Conference 2013".

Erakorralist kongressi peetakse kord nelja aasta tagant – aasta peale olümpiamängude toimumist. Tänavune tippkohtumine vaatab üle sõudmise võistlusreeglid ja muud regulatsioonid,  mis vastuvõtmisel koondatakse FISA Reegliraamatusse (FISA Rule Book), kirjutab Eesti Sõudeliidu kodulehekülg.

Nii näiteks kasutatakse juba 2013. aastal invasõudmise inglise keelse vaste „adaptive rowing“ asemel terminit „pararowing“.

Kuigi MK-etappide korralduses ei kasutatud starditsooni 100 meetri reeglit enam paar viimast aastat, kaob regulatsioon nüüdsest üldisestki määrustikust täielikult.

Kuna sõudmine on elukestva sportimise üks musteralasid ning nõudluse ja konkurentsi tõttu on ka väga eakate vanuserühmades soov võistelda, lisatakse veterenide vanusegruppidesse klass K, ehk 85-aastased ja vanemad.

Kopenhaagenis Eesti sõudmist esindav Eesti Sõudeliidu Kohtunike Kogu esimees Robert Väli märkis, et esmakordselt saime enesele korraldada FISA tasemel rahvusvahelise treenerite seminari ning kaasusena on võimalus korraldda ka FISA kohtunike seminar ning soovijate olemasolu korral ka eksam.

„Tegemist on sõudmise treenerite  aasta tippsündmusega ning korraldusõiguse andmine meile näitab, et oleme viimaste aastate tõsise tööga sõudmise arendamisel ka kuival maal silma paistnud“, oli Väli rõõmus, et piiritagused treenerid ja ametivennad juba eeloleval sügisel Tallinnasse ala arenguid sättima tulevad.

Ühtlalisi on novembris toimuv "FISA Coaches Conference 2013" traditsiooniliseks aastalõpu ürituseks kuhu tuleb kohale nö kogu sõudmise koorekiht sh Rahvusvahelise Sõudeliidu juhtivtegelased, kes peavad ühtlasi maha ka FISA Nõukogu koosoleku ning galaõhtul autasustakse sõdemaailma parimaid.

Toimetaja: Siim BoikovOtt Tänak
Ott Tänak näitas testikatsel 9. aega, kiireim oli Latvala

Sel nädalavahetusel sõidetava Argentina autoralli MM-etapi testikatse kiireim oli soomlane Jari-Matti Latvala (Toyota), kes sai 6,01 km pikkuse distantsi parimal läbimisel kirja tulemuse 4.02,0.

stuttgardi tenniseturniir
Maria Šarapov
Kontaveit kohtub Stuttgardi turniiri veerandfinaalis Maria Šarapovaga

Eesti esitennisist Anett Kontaveit (WTA 73.) kohtub Stuttgardis toimuval tenniseturniiril veerandfinaalis 15-kuulisest võistluskeelust vabanenud venelanna Maria Šarapovaga.

Tiit Sokk ja Eesti korvpallikoondisTiit Sokk ja Eesti korvpallikoondis
Eesti korvpallikoondise kutse läks 23 mängijale, Kotsar jääb kõrvale

Sel suvel peab Eesti korvpalli rahvuskoondis neli MM-i eelkvalifikatsiooniturniiri mängu, lisaks kuus-seitse kontrollmängu. Kandidaate kutsutute näol on sel aastal 23, koondise peatreener Tiit Sokk ootab neilt vastust hiljemalt juuni alguseks.

Stefan KüngStefan Küng
Kangert ja Taaramäe lõpetasid Romandia tuuri teise etapi peagrupis

Romandia velotuuril sõideti neljapäeval künklik 160,7 kilomeetri pikkune etapp, kus võidu jagasid šveitslane Stefan Küng (BMC Racing) ja ukrainlane Andriy Grivko (Astana). Kahe mehe duellis tõmbas finišiheitluses pikema õlekõrre 23-aastane Küng.

SnuukerSnuuker
VIKTORIIN | Kui hästi tunned snuukrit?

Hetkel peetakse Inglismaal Sheffieldis järjekordseid snuukri maailmameistrivõistlusi, mille eelringis osales esmakordselt ka eestlane. Turniiri toimumisest on insipireeritud ka meie tänane viktoriin. Head lahendamist!

Renoveeritud Kalevi spordihall.Renoveeritud Kalevi spordihall.
Renoveeritud Kalevi spordihalli avab Kalev/Cramo ja Pärnu Sadama mõõduvõtt

Alates eelmise aasta veebruarist suletud olnud legendaarne Kalevi spordihall avab peagi külalistele uksed. 1962. aastal valminud hall on arhitektuurilise mälestisena riikliku kaitse all ja nii on hoone väliskuju jäänud sisuliselt muutumatuks. Sisulised muutused on aga enam kui aasta väldanud tööde käigus märgatavad.

tennis
Vladimir IvanovVladimir Ivanov
Vladimir Ivanov pääses Usbekistanis poolfinaali

Vladimir Ivanov (ATP 444,) on Usbekistanis 25 000 dollari suuruse auhinnafondiga Futures turniiril jõudnud poolfinaali.