IBU karikaetapi korraldaja: teeme võistlusteks raja raskemaks ({{commentsTotal}})

Sel nädalavahetusel toimub Otepääl laskesuusatamise IBU karikasarja viimane etapp. Võistlused algavad kolmapäeval ja kestavad pühapäevani.

Viimane etapp võib Eestisse meelitada rohkem sportlasi, kuid see pole korralduskomitee liikme Karel Kulbini jaoks probleemiks. "Võistlejate arv otseselt meid ei mõjuta," ütles "Spordipühapäeva" stuudios käinud Kulbin. "Keerulisemaks tegi olukorra aga see, et Saksamaal kehva ilma tõttu ära jäänud segateade anti meile. Seetõttu venivad võistlused ühe päeva võrra pikemaks."

Kuna sportlaste jaoks on prioriteediks MK, siis IBU karikale oma parimaid reeglina välja ei panda. Nii pole täpselt teada, mis koosseisus osaleb Otepääl ka Eesti võistkond. "Meestest tulevad starti Kauri Kõiv, Johan Talihärm ja Tarvi Sikk," loetles Kulbin. "Naistest ei oska ma nii täpselt öelda."

Kulbini sõnul on kaugemaks sihiks MK-etapi toomine Otepääle. "Järgmisel aastal toimub meil noorte ja juunioride MM, mille korraldamine on raske, kuna võistluste periood on pikk ja meile saabub rohkelt riike," lausus Kulbin. "MK-etapp on meil lootust saada 2022. aastal."

IBU etapiks muudavad korraldajad rada. "Seni on Otepää laskesuusaringi peetud üheks lihtsamaks ning seetõttu teeme selle raskemaks," rääkis Kulbin. "Muudame tiirust väljumist ning toome sisse tõusu, mis kasutati murdmaasuusatamise MK-etapi sprindirajal."

Toimetaja: Ivo DobkevitschRain Veideman
FOTOD | Suurest kaotusseisust välja tulnud korvpallikoondis alistas Rootsi

Tallinnas Kalevi spordihallis toimunud korvpalli kontrollkohtumises sai Eesti koondis 77:72 (18:25, 17:20, 23:11, 19:16) jagu Rootsist.

Chris FroomeChris Froome
Chris Froome võitis neljandat korda Prantsusmaa velotuuri

Prantsusmaa velotuuri võitis neljandat korda Chris Froome (Sky). Britt oli olnud parim ka 2013. ning 2015. ja 2016. aastal.

KERGEJÕUSTIKU U-20 EM
Johannes Erm
Erm pälvis U-20 EM-ilt hõbeda ja Tilga pronksi

Kergejõustiku kuni 20-aastaste Euroopa meistrivõistlustel Grossetos jätkavad pühapäeval kümnevõistlust Johannes Erm ja Karel Tilga, kes avapäeva järel hoidsid vastavalt esimest ja neljandat kohta.

Uuendatud: 20:03 
tennis
Maria Lota KaulMaria Lota Kaul
Pärnus algab rahvusvaheline tenniseturniir

Kolmandat aastat Pärnus peetav Merko Estonian Open hõivab esmaspäevast linna tenniseväljakud terveks nädalaks ja toob suvepealinna kireva rahvusvahelise seltskonna. Eesti tippudest lööb 15 000 dollari suuruse auhinnafondiga ITF-i turniiril esmakordselt kaasa Jürgen Zopp, naiste tabelisse lisandus viimasel hetkel Kaia Kanepi.