IBU karikaetapi korraldaja: teeme võistlusteks raja raskemaks ({{commentsTotal}})

Sel nädalavahetusel toimub Otepääl laskesuusatamise IBU karikasarja viimane etapp. Võistlused algavad kolmapäeval ja kestavad pühapäevani.

Viimane etapp võib Eestisse meelitada rohkem sportlasi, kuid see pole korralduskomitee liikme Karel Kulbini jaoks probleemiks. "Võistlejate arv otseselt meid ei mõjuta," ütles "Spordipühapäeva" stuudios käinud Kulbin. "Keerulisemaks tegi olukorra aga see, et Saksamaal kehva ilma tõttu ära jäänud segateade anti meile. Seetõttu venivad võistlused ühe päeva võrra pikemaks."

Kuna sportlaste jaoks on prioriteediks MK, siis IBU karikale oma parimaid reeglina välja ei panda. Nii pole täpselt teada, mis koosseisus osaleb Otepääl ka Eesti võistkond. "Meestest tulevad starti Kauri Kõiv, Johan Talihärm ja Tarvi Sikk," loetles Kulbin. "Naistest ei oska ma nii täpselt öelda."

Kulbini sõnul on kaugemaks sihiks MK-etapi toomine Otepääle. "Järgmisel aastal toimub meil noorte ja juunioride MM, mille korraldamine on raske, kuna võistluste periood on pikk ja meile saabub rohkelt riike," lausus Kulbin. "MK-etapp on meil lootust saada 2022. aastal."

IBU etapiks muudavad korraldajad rada. "Seni on Otepää laskesuusaringi peetud üheks lihtsamaks ning seetõttu teeme selle raskemaks," rääkis Kulbin. "Muudame tiirust väljumist ning toome sisse tõusu, mis kasutati murdmaasuusatamise MK-etapi sprindirajal."

Toimetaja: Ivo DobkevitschKONTAVEIT PRANTSUSMAA LAHTISTEL
Anett Kontaveit
Kontaveit: sellise kuumaga muidugi lihtne ei olnud

Eesti esireket Anett Kontaveit (WTA 53.) alustas tennise Prantsuse lahtistel meistrivõistlustel avaringis võiduga 29-aastase rumeenlanna Monica Niculescu (WTA 54.) vastu 7:5, 6:1.

võrkpalli mm-valikturniir
Võrkpalli MM-valikmäng Eesti - Venemaa / Eesti võrkpallikoondis
MM-pileti püüdmist jätkav võrkpallikoondis sai teada järgmised vastased

Eilsega tõmmati joon alla 2018. aasta maailmameistrivõistluste Euroopa tsooni teise valikringi kohtumistele, mis selgitasid need kuus võistkonda, kes pääsesid otse tuleva aasta septembris Bulgaarias ja Itaalias toimuvale finaalturniirile ning kuus teise koha omanikku, kelle jaoks jätkub valiksari juulis kolmanda ringiga.

Uuendatud: 22:12 
Frank Liivak
Frank Liivak sai kaela pronksmedali

Pühapäeva õhtul tõmmati joon alla Bosnia ja Hertsegoviina kõrgliigas. Eesti koondislase Frank Liivaku koduklubi FK Sarajevo lõpetas hooaja kolmandana, tagades sellega pääsu Euroopa liigasse.

tennis
Karolina PliškovaKarolina Pliškova
Teise paigutusega Pliškova alustas Pariisis võidukalt

Prantsusmaa lahtiste naisüksikmängus teisena paigutatud tšehhitar Karolina Pliškova alustas turniiri 7:5, 6:2 võiduga hiinlanna Zheng Saisai üle.