IBU karikaetapi korraldaja: teeme võistlusteks raja raskemaks ({{commentsTotal}})

Sel nädalavahetusel toimub Otepääl laskesuusatamise IBU karikasarja viimane etapp. Võistlused algavad kolmapäeval ja kestavad pühapäevani.

Viimane etapp võib Eestisse meelitada rohkem sportlasi, kuid see pole korralduskomitee liikme Karel Kulbini jaoks probleemiks. "Võistlejate arv otseselt meid ei mõjuta," ütles "Spordipühapäeva" stuudios käinud Kulbin. "Keerulisemaks tegi olukorra aga see, et Saksamaal kehva ilma tõttu ära jäänud segateade anti meile. Seetõttu venivad võistlused ühe päeva võrra pikemaks."

Kuna sportlaste jaoks on prioriteediks MK, siis IBU karikale oma parimaid reeglina välja ei panda. Nii pole täpselt teada, mis koosseisus osaleb Otepääl ka Eesti võistkond. "Meestest tulevad starti Kauri Kõiv, Johan Talihärm ja Tarvi Sikk," loetles Kulbin. "Naistest ei oska ma nii täpselt öelda."

Kulbini sõnul on kaugemaks sihiks MK-etapi toomine Otepääle. "Järgmisel aastal toimub meil noorte ja juunioride MM, mille korraldamine on raske, kuna võistluste periood on pikk ja meile saabub rohkelt riike," lausus Kulbin. "MK-etapp on meil lootust saada 2022. aastal."

IBU etapiks muudavad korraldajad rada. "Seni on Otepää laskesuusaringi peetud üheks lihtsamaks ning seetõttu teeme selle raskemaks," rääkis Kulbin. "Muudame tiirust väljumist ning toome sisse tõusu, mis kasutati murdmaasuusatamise MK-etapi sprindirajal."

Toimetaja: Ivo DobkevitschOTSE: ILUUISUTAMISE MM HELSINGIS
tennis
Wozniacki ja Pliškova jõudsid Miamis poolfinaali

Miamis jätkuval kõrgetasemelisel tenniseturniiril jõudsid naistest esimesena poolfinaali endine maailma esireket, taanlanna Caroline Wozniacki ja turniiril teisena asetatud tšehhitar Karolina Pliškova.