Sisekergejõustiku EM osutus Poola suureks triumfiks ({{commentsTotal}})

Konrad Bukowiecki Autor: Reuters/Scanpix

Eelmise nädala lõpus Belgradis peetud sisekergejõustiku Euroopa meistrivõistluste kõige edukamaks riigiks osutus Poola, kes võitis enim nii kuldasid (7) kui ka medaleid kokku (12).

Koguni kuus kulda 13-st teenisid Poola mehed: Adam Kszczot (800 meetri jooks), Marcin Lewandowski (1500 m), 4x400 meetri teatenelik, Sylwester Bednarek (kõrgushüpe), Piotr Lisek (teivashüpe) ja Konrad Bukowiecki (kuulitõuge). Ühe kulla lisas ka naiste 4x400 meetri jooksu teatenelik.

Edukad võistlused olid ka Suurbritanniale, kes sai viis kulda, neli hõbedat ja ühe pronksi ehk kokku kümme medalit. Enam kui ühe kulla teenisid ka Saksamaa (2-2-5) ja Prantsusmaa (2-1-0).

Ühe kuldmedali teenis veel kümme riiki: Tšehhi, Hispaania, Kreeka, Belgia, Portugal, Ungari, Albaania, Leedu, Serbia ja Šveits. Kokku jõudis medalini 26 kergejõustikumaad.

Korraldaja Serbia ainsa medali ja kulde võitis naiste kaugushüppes Ivana Spanovic, kes püstitas rahvusrekordiks ja hooaja tippmargiks suurepärase 7.24. Leedule valmistas rõõmu aga kõrgushüppaja Airine Palšyte samuti maailma hooaja tippmargi ja rahvusrekordi 2.01-ga.

Toimetaja: Siim BoikovOTSE: ILUUISUTAMISE MM HELSINGIS
tennis
Wozniacki ja Pliškova jõudsid Miamis poolfinaali

Miamis jätkuval kõrgetasemelisel tenniseturniiril jõudsid naistest esimesena poolfinaali endine maailma esireket, taanlanna Caroline Wozniacki ja turniiril teisena asetatud tšehhitar Karolina Pliškova.