Sisekergejõustiku EM osutus Poola suureks triumfiks ({{commentsTotal}})

Konrad Bukowiecki
Konrad Bukowiecki Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Eelmise nädala lõpus Belgradis peetud sisekergejõustiku Euroopa meistrivõistluste kõige edukamaks riigiks osutus Poola, kes võitis enim nii kuldasid (7) kui ka medaleid kokku (12).

Koguni kuus kulda 13-st teenisid Poola mehed: Adam Kszczot (800 meetri jooks), Marcin Lewandowski (1500 m), 4x400 meetri teatenelik, Sylwester Bednarek (kõrgushüpe), Piotr Lisek (teivashüpe) ja Konrad Bukowiecki (kuulitõuge). Ühe kulla lisas ka naiste 4x400 meetri jooksu teatenelik.

Edukad võistlused olid ka Suurbritanniale, kes sai viis kulda, neli hõbedat ja ühe pronksi ehk kokku kümme medalit. Enam kui ühe kulla teenisid ka Saksamaa (2-2-5) ja Prantsusmaa (2-1-0).

Ühe kuldmedali teenis veel kümme riiki: Tšehhi, Hispaania, Kreeka, Belgia, Portugal, Ungari, Albaania, Leedu, Serbia ja Šveits. Kokku jõudis medalini 26 kergejõustikumaad.

Korraldaja Serbia ainsa medali ja kulde võitis naiste kaugushüppes Ivana Spanovic, kes püstitas rahvusrekordiks ja hooaja tippmargiks suurepärase 7.24. Leedule valmistas rõõmu aga kõrgushüppaja Airine Palšyte samuti maailma hooaja tippmargi ja rahvusrekordi 2.01-ga.

Toimetaja: Siim BoikovKERGEJÕUSTIKU U-20 EM
Johannes Erm
Johannes Erm haaras EM-il avapäeva lõpuks liidrikoha

Täna alustati Itaalias Grossetos peetavatel kergejõustiku U-20 Euroopa meistrivõistlustel meeste kümnevõistlusega, kus eestlastest on stardis Johannes Erm, Kristo Simulask ja Karel Tilga.

Uuendatud: 20:46 
VÕRKPALLI MM-VALIKTURNIIR
Eesti võrkpallikoondis
Eesti võrkpallikoondis pani Slovakkia kindlalt paika ja säilitas šansid

Eesti meeste võrkpallikoondis teenis Belgias peetaval MM-valikturniiril kolmanda võidu, kui alistas Slovakkia selgelt 3:0. Vastasele anti geimides vaid 14, 17 ja 15 punkti.

Uuendatud: 22:44 
Nikolai Novosjolov
Nikolai Novosjolov vehkles end MM-i individuaalturniiril hõbedale

Saksamaal Leipzigis peetavatel vehklemise maailmameistrivõistlustel tuli Nikolai Novosjolov meeste epee individuaalturniiril hõbemedalile.

Uuendatud: 22:00 
tennis
ITFITF
Eesti võitis rannatennise võistkondlikul MM-il kaheksanda koha

10.-16. juulil toimusid Moskvas rannatennise võistkondlikud maailmameistrivõistlused. Turniir toimus juba kuuendat aastat järjest Venemaa riiklikus tennisekeskuses. Eesti võistkond koosseisus Eneli Lattik (ITF 150.), Kätlin Lattik (ITF 330.), Ainar Laube (ITF 173.) ja Priit Pihl (ITF 65.) saavutas kaheksanda koha.