Mayer püstitas seitsmevõistluses uue Euroopa rekordi, Rosenberg 12. ({{commentsTotal}})

Kevin Mayer
Kevin Mayer Autor/allikas: Reuters/Scanpix
{{1488719100000 | amCalendar}}

Belgradis toimuvatel kergejõustiku Euroopa sisemeistrivõistlustel sai Kristjan Rosenberg seitsmevõistluses 5846 punkti (7,04 – 7.06 – 14.08 – 2.13 – 8,50 – 5.00 – 2.54,25), mis andis talle 12. koha.

Kuldmedali võitis 6479 punktiga (6,95 – 7.54 – 15.66 – 2.10 – 7,88 – 5.40 – 2.41,08) uue Euroopa rekordi püstitanud prantslane Kevin Mayer. Varasem rekord 6438 punkti kuulus Tšehhi mitmevõistleja Roman Šebrle nimele.

Hõbemedal läks 6227 punkti kogunud hispaanlasele Jorge Urenale, pronksi võitis tšehh Adam Helcelet 6110 punktiga.

Neljandaks tuli isikliku rekordi 6063 silma püstitanud austerlane Dominik Distelberger, uue isikliku rekordi (6015) tegi ka viienda koha saanud rootslane Fredrik Samuelsson.

60 m tõkkejooks:

Alavõidu võttis ajaga 7,78 sekundit meistrivõistluste rekordit korranud hispaanlane Jorge Urena, kellele järgnesid isikliku tippmargi püstitanud austerlane Dominik Distelberger 7,80 ja prantslane Kevin Mayer 7,88-ga. Rosenberg sai kirja 8,50, millega hõivas pingerea viimase ehk 15. positsiooni.

Kokkuvõttes säilitas 4583 punktiga liidrikoha Mayer, kes edestab Urenat 99 ning tšehhi Adam Sebastian Helceleti 202 silmaga. Teisele päevale viiendana vastu läinud Rosenberg langes 4214 punktiga kümnendaks.

Teivashüpe:

Rosenberg ületas kõrgused 4.50, 4.60, 4.70 ning 4.80 esimesel katsel, 4.90 ja 5 meetrit alistusid kolmandal katsel. Ühtlasi püstitas Rosenberg teivashüppes uue isikliku rekordi, seda tegi ka 5.40-ga alavõidu võtnud üldliider Mayer. Sama kõrguse ületas ka belglane Niels Pittomvils.

Enne viimast ala on Rosenbergil koos 5124 punkti, mis annab talle üheksanda koha, Mayer juhib 5618 silmaga ning teisel kohal on Urena 5394 punktiga.

1000 m jooks:

Seitsmevõistluse viimase ala võitis Montenegro mitmevõistleja Darko Pešic ajaga 2.38,23, edestades sakslast Mathias Bruggerit poole sekundiga. 2.54,25 jooksnud Rosenberg lõpetas 1000 m distantsi viimasena.

Toimetaja: Ivo Dobkevitsch, Anders Nõmm

Sebastian Vettel

Monaco GP-l võidutses Vettel, Ferrarile kaksikvõit

Monacos toimunud vormel-1 etapil võtsid kaksikvõidu Ferrari piloodid, sakslane Sebastian Vettel ja soomlane Kimi Räikkönen, keda finišis lahutas 3,145 sekundit.

Tom DumoulinTom Dumoulin

Eraldistardist sõit tõstis Dumoulini Itaalia velotuuri võitjaks

Tänavuse Itaalia velotuuri ehk Giro d'Italia võitis hollandlane Tom Dumoulin (Sunweb), kes kerkis esimeseks täna kavas olnud viimasel etapil.