Rosenberg: tänu rahvale suutsin end kõrguses kokku võtta ({{commentsTotal}})

Eesti mitmevõistleja Kristjan Rosenberg asub Belgradi sise EM-i seitsmevõistluses esimese päeva järel viiendal kohal. Eestlasel õnnestus neljast alast kolm. Vaid kaugushüpe jäi soovitust nõrgemaks.

Eriti hästi tegi Rosenberg avapäeva teise poole - kuulitõukes sündis isiklik rekord 14.08 ja kõrgushüppes alavõit 2.13-ga. Eestlane sõnas, et kõrguses aitas omalt poolt väga palju kaasa ka rohkearvuline publik.

"Päris raske oli, ei saanud üldse kuidagi ennast käima. Tänu rahva emotsioonidele ikkagi sain lisaenergiat. Lõpuks tuli ka tehniliselt juba välja," sõnas Rosenberg, kel natuke jäi kripeldama napp mahaajamine 2.16 peal.

"Publik aitas väga palju kaasa. Pärast kuuli olin üsna väsinud. Ma ei oska öelda, millepärast. Aga tänu rahvale suutsin ennast kõrguses kokku võtta."

Pühapäeval ootavad ees veel 60 meetri tõkkejooks, teivashüpe ja 1000 meetri jooks. Rosenbergil on hea meel, et areenile ei pea väga vara ilmuma.

"Homne päev vist algas ühe paiku. Saab korralikult magada ja välja puhata. Võrreldes kümnevõistlusega on seitsmevõistlus täiesti teine asi - palju kergem."

"Tõkkes tahaks ka väga head aega joosta," jätkas Rosenberg. "Kiirus ja rada on head. Tuleb lihtsalt tehniliselt hästi teha, siis tuleb ka vastav aeg."

Toimetaja: Siim BoikovKERGEJÕUSTIKU U-20 EM
Johannes Erm
Johannes Erm haaras EM-il avapäeva lõpuks liidrikoha

Täna alustati Itaalias Grossetos peetavatel kergejõustiku U-20 Euroopa meistrivõistlustel meeste kümnevõistlusega, kus eestlastest on stardis Johannes Erm, Kristo Simulask ja Karel Tilga.

Uuendatud: 20:46 
VÕRKPALLI MM-VALIKTURNIIR
Eesti võrkpallikoondis
Eesti võrkpallikoondis pani Slovakkia kindlalt paika ja säilitas šansid

Eesti meeste võrkpallikoondis teenis Belgias peetaval MM-valikturniiril kolmanda võidu, kui alistas Slovakkia selgelt 3:0. Vastasele anti geimides vaid 14, 17 ja 15 punkti.

Uuendatud: 22:44 
Nikolai Novosjolov
Nikolai Novosjolov vehkles end MM-i individuaalturniiril hõbedale

Saksamaal Leipzigis peetavatel vehklemise maailmameistrivõistlustel tuli Nikolai Novosjolov meeste epee individuaalturniiril hõbemedalile.

Uuendatud: 22:00 
tennis
ITFITF
Eesti võitis rannatennise võistkondlikul MM-il kaheksanda koha

10.-16. juulil toimusid Moskvas rannatennise võistkondlikud maailmameistrivõistlused. Turniir toimus juba kuuendat aastat järjest Venemaa riiklikus tennisekeskuses. Eesti võistkond koosseisus Eneli Lattik (ITF 150.), Kätlin Lattik (ITF 330.), Ainar Laube (ITF 173.) ja Priit Pihl (ITF 65.) saavutas kaheksanda koha.