Raul Olle: tänavune süsteem suusatajat eriti ei mõjutanud ({{commentsTotal}})

Tartu maratoni on rekordiliselt kolmel korral võitnud Raul Olle, kes sel aastal sai 26. koha. "Selline on tulemus, kui palju oled harjutanud," ütles ETV spordisaate otsestuudios käinud Olle. "Olen enda kohaga rahul."

Tänavune maraton oli eriline, sest distants oli tavapärasest lühem ning tuli sõita kuuekilomeetrisel ringil. "Suusatajat see eriti ei mõjutanud," tõdes Olle. "Suurimaks erinevuseks oli see, et saime neljandal ringil ringiga maha jäänud kätte ja siis pidi olema valvas, et ei segaks enda või kaaslase sõitu."

Olle meelest tasub vajadusel ka tulevikus Tartu maratoni sarnaselt korraldada. "Eesti talve arvestades on see parimaks variandiks," sõnas Olle. "Eesti pole siiski ainulaadne, sest analoogselt on maailmas korraldatud ka mitmeid teisi suuri maratone. Kunstlume süsteemid järjest täiustuvad, mis võimaldavad korraldajatel võistlusi pidada."

Kui seekord sõideti kuuekilomeetrisel ringil, siis Olle nägemuse kohaselt võiks trassi pikendada. "Ideaalne oleks kümnekilomeetrine ring," lisas OIle.

Toimetaja: Ivo Dobkevitsch

Rain Veideman
FOTOD | Suurest kaotusseisust välja tulnud korvpallikoondis alistas Rootsi

Tallinnas Kalevi spordihallis toimunud korvpalli kontrollkohtumises sai Eesti koondis 77:72 (18:25, 17:20, 23:11, 19:16) jagu Rootsist.

Chris FroomeChris Froome
Chris Froome võitis neljandat korda Prantsusmaa velotuuri

Prantsusmaa velotuuri võitis neljandat korda Chris Froome (Sky). Britt oli olnud parim ka 2013. ning 2015. ja 2016. aastal.

KERGEJÕUSTIKU U-20 EM
Johannes Erm
Erm pälvis U-20 EM-ilt hõbeda ja Tilga pronksi

Kergejõustiku kuni 20-aastaste Euroopa meistrivõistlustel Grossetos jätkavad pühapäeval kümnevõistlust Johannes Erm ja Karel Tilga, kes avapäeva järel hoidsid vastavalt esimest ja neljandat kohta.

Uuendatud: 20:03
tennis
Maria Lota KaulMaria Lota Kaul
Pärnus algab rahvusvaheline tenniseturniir

Kolmandat aastat Pärnus peetav Merko Estonian Open hõivab esmaspäevast linna tenniseväljakud terveks nädalaks ja toob suvepealinna kireva rahvusvahelise seltskonna. Eesti tippudest lööb 15 000 dollari suuruse auhinnafondiga ITF-i turniiril esmakordselt kaasa Jürgen Zopp, naiste tabelisse lisandus viimasel hetkel Kaia Kanepi.