ERR Lahtis | Tiirmaa enne meeskonnavõistlust: paberil oleme kõige nõrgemad ({{commentsTotal}})

Eesti koondise seni parimaks tulemuseks Lahtis on kahevõistleja Kristjan Ilvese 23. koht. Pühapäeval on kahevõistlejatel kavas meeskonnavõistlus.

Eesti meeskonnaliikmed Kristjan Ilves, Karl-August Tiirmaa, Han Hendrik Piho ja Kail Piho lähevad Lahti MM-il pühapäeval vastu oma teisele stardile.

Reedel peetud individuaalvõistlusel sai selgeks, et neljast mehest kaks, Ilves ja Tiirmaa, on MM-il heas vormis. Hüppemäel edestasid Ilvest vaid kaks, hiljem ka kuld- ja hõbemedali omavahel jaganud sakslast. Tiirmaa oli 20.

Probleemseks osutus pigem 10 km murdmaadistants, mis langetas mehed vastavalt 23. ja 36. kohale. Kuigi pühapäeval tuleb murdmaarajal võistlejatel läbida kaks korda lühem maa, tuleb siiski olla ettevaatlik.

"Viite kilomeetrit sõidetakse ikka hoopis teise tempoga ja hoog on kohe algusest peale üleval. Seal ongi see oht, et 2,5 km sõidad ära ja kui liiga kiirete meestega satud kokku, siis see teine 2,5 km võib minna väga raskeks," kommenteeris Ilves ETV spordiuudistele.

Han Hendrik ja Kail Piho jaoks on erinevalt meeskonnakaaslastest probleemne just hüpe. Kuigi 4-5 meetrit võisid vendadelt võistlushüppel röövida kehvad tuuleolud, jäid tulemused tagasihoidlikeks ka treeninghüpetel.

Meeskonnavõistlusel on Eesti jaoks aga väga oluline saada kirja head hüppemeetrid, et tasakaalustada konkurentidest aeglasemat sõitu murdmaarajal.

"Enda koha pealt kindlasti võrreldes tänasega (reedesega - toim.) võiks hüpata umbes 10 meetrit rohkem. See oleks suur abi meeskonnale ja seda ma üritan teha. Tänane murdmaa näitas, et me eestlased ei ole kõige kiiremad murdmaarajal, me peaksime panema rõhu hüppemäele. Murdmaa on 5 km ehk lootust on, et distantsil kestame kõik mehed ära," selgitas Han Hendrik Piho.

Seda, et individuaaldistantsil nelikvõidu võtnud sakslastele keegi meeskonnavõistluses suudaks konkurentsi pakkuda, on hetkel raske ette kujutada. Kuigi Eesti on tulemuste põhjal meeskonna välja pannud riikide seas üks nõrgemaid, on siiski koondiseid, kellele ka meie hea õnne korral kandadele saame astuda.

"Ainuke, kellega meil vähegi võidelda on, on Venemaa. Sloveenid tiimi välja ei pannud, poolakad ei pannud. Tšehhi on ka selline, kellele heal päeval võib ära teha, aga paberi peal me oleme kõige nõrgemad," oli Karl-August Tiirmaa aus.

Toimetaja: Siim SemiskarAnthony Joshua
FOTOD | Poksimaailma uus kuningas Joshua alistas Klitško 11. raundis

Wembley staadionile kogunenud 90 000 silmapaari ees toimunud poksi raskekaalu tiitliheitluses alistas 27-aastane britt Anthony Joshua endast 14 aastat vanema ukrainlase Vladimir Klitško tehnilise nokaudiga. Lisaks IBF-i vöö kaitsmisele kuuluvad Joshuale nüüd ka WBA ja IBO tiitlid.

Uuendatud: 01:50 
Venemaa võrkpallikoondisVenemaa võrkpallikoondis
Venemaa koondise peatreener: Eestisse sõidavad kõik, kes on elus

Venemaa võrkpallimeeskond mängib sel aastal Eestiga kaks korda: mõlemad mängud on kavas maikuus.

wta turniir stuttgardis
Anett Kontaveit
VIDEOD | Kontaveit pidi tunnistama Šarapova paremust

Anett Kontaveit (WTA 73.) kaotas kõrgetasemelisel Stuttgardi tenniseturniiril kaheksa parema hulgas dopingukaristusest vabanenud endisele maailma esireketile Maria Šarapovale 3:6, 4:6. Mäng kestis tunni ja 24 minutit.

Uuendatud: 22:11 
Stoffel VandoorneStoffel Vandoorne
Vormel-1 sarjas määrati juba esimene jõuallika karistus

Vormel-1 sarja hooaja neljandal etapil Sotšis lagunes esimesel vabatreeningul Stoffel Vandoorne McLareni Honda jõuallikas, mille tõttu belglane kaotab stardirivis 15 kohta.

tennis
Vladimir IvanovVladimir Ivanov
Vladimir Ivanov piirdus Usbekistanis kahe poolfinaaliga

Vladimir Ivanov (ATP 444.) jõudis Usbekistanis 25 000 dollari suuruse auhinnafondiga Futures turniiril poolfinaali nii üksik- kui ka paarismängus, kuid pidi siis tunnistama vastaste paremust.