VAATA UUESTI | Suurepärase hüppe teinud Kristjan Ilves lõpetas kahevõistluse 23. kohal ({{commentsTotal}})

{{1487916900000 | amCalendar}}

Suusaalade MM-il Lahtis sai kahevõistluse murdmaadistantsile kolmandalt kohalt startinud Kristjan Ilves 23. koha. Karl-August Tiirmaa lõpetas 36., Kail Piho 45. ning Han Hendrik Piho 47. kohal.

Hüppevooru järel liidriks olnud Eric Frenzelist 24 sekundit hiljem startinud Ilves kaotas finišis võitjale Johannes Rydzekile 1.48,7, Tiirmaa kaotuseks oli 2.32,6, Kail Pihol 4.12,6 ning Han Hendrik Pihol 4.27,4.

Ilvese jaoks on tegemist tema parima esitusega tiitlivõistlustel, 20-aastase eestlase seniseks parimaks tulemuseks oli Sotši olümpial saadud 34. koht.

Saksamaa kahevõistlejad võtsid koguni nelikvõidu, esimesena finišijoone ületanud ning ühtlasi ka kahe aasta tagust tiitlit kaitsnud Rydzek edestas Frenzelit 14,9 ning Björn Kircheisenit 30 sekundiga. Rydzekist 32,3 sekundit hiljem jõudis finišisse Fabian Riessle.

Enne murdmaadistantsi:

Kristjan Ilves hüppas koguni 98 meetri kaugusele ning jäi sellega alla vaid MK-sarja üldvalitsejatest sakslastele Eric Frenzelile ja Johannes Rydzekile, kes mõlemad hüppasid 99 meetri kaugusele. Suusarajale läheb Ilves liidrist Frenzelist 24 sekundit hiljem.

Hea hüppe tegi ka Karl-August Tiirmaa (92 ja pool meetrit), kes läheb rajale 20. kohalt, liidrist 1.05 hiljem. Han Hendrik Piho hüpe kandus 80 ja poole meetri kaugusele (rajale 52., liidrist 2.42 hiljem), Kail Piho hüppas 76 ja pool meetrit (53; 3.03 hiljem).

Enne hüppevooru:

Eestlasi on stardinimekirjas neli – Han Hendrik Piho läheb hüppama viiendana ning Kail Piho kuuendana, Karl-August Tiirmaa on järjekorras 19. ja Kristjan Ilves 26. Kokku on nimekirjas 55 sportlast.

MK-sarjas näitavad võimu sakslased. Sarja liider Johannes Rydzek on hüppejärjekorras viimane, vahetult enne tema hüpet näeb Eric Frenzeli ning Fabian Riessle õhulende.

Sakslasi peab suurfavoriitideks ka Kristjan Ilves. „Raske on midagi muud öelda, kui sakslased – nad on praegu ülivõimsad,“ tõdes Ilves kolmapäeval ERR-ile. „Isegi, kui nad hüppemäel natuke eksivad, on neile väga raske vastu saada, nad on teistest minu arvates peajagu üle.“

Toimetaja: Anders NõmmVormel-1 hooaja avaetapi võitis Mercedeste ees Vettel

Austraalias Melbourne'is alanud vormel-1 sarja hooaja avaetapi võitis Ferrari piloot Sebastian Vettel.

tennis
Raisma langes Prantsusmaal teises ringis konkurentsist

Kenneth Raisma (ATP 690.) jõudis Villers Les Nancy's 15 000 dollari suuruse auhinnafondiga Futures turniiril teise ringi, kus tuli aga tunnistada vastase paremust.