Vaiko Vooremaa sai jääpurjetamise DN klassi EM-il 8. koha ({{commentsTotal}})

Vaiko Vooremaa (C6)
Vaiko Vooremaa (C6) Autor/allikas: Jaak Nirgi

Ungaris Balatoni järvel peetud jääpurjetamise DN klassi Euroopa meistrivõistlustel sai meie sportlastest kõige paremana Vaiko Vooremaa 8. koha. Kuldlaevastikus seilas lisaks Vooremaale neli Eesti jääpurjetajat, hõbefliidis kaks ja pronksgrupis üks.

Kahe võistluspäeva kestel peeti nii kuld- kui hõbelaevastikule ära 8 sõitu ning pronksgrupile 7. Jäätingimused olid Balatonil alguses head, kuid eile hakkas jää kahjuks pragunema ning ei olnud enam võistlemiseks piisavalt ohutu, mistõttu tehti õhtul otsus EM lõppenuks lugeda, kuigi algselt oli olnud kavas pidada 16 võistlussõitu.

Balatoni järvel valitsenud olusid enda jaoks üsna keeruliseks pidanud Vaiko Vooremaa (KJK) finišeeris sõitudes tulemustega 3., 10., 11., 14., 15., 29., 22. ja 15., mis andsid talle koos halvima sõidu mahaarvamisega lõppkokkuvõttes 8. koha.

Teistest kuldgrupis startinud eestlastest sai Eigo Helimets (JK MK) 30., Jaan Akermann (PJK) 34., Hardi Laurits (JK MK) 36. ja Marek Lentsius (JK MK) 46. koha.

Rasmus Maalinn (PJK) lõpetas EM-i 68. ja Rene Riim (SMS) 74. tulemusega, mõlemad noormehed võistlesid hõbelaevastikus.

Pronksgrupis seilanud Jürgen Kukk (JK MK) sai lõppkokkuvõttes 122. koha.

Pjedestaali hõivasid poolakad: värske Euroopa meister on Karol Jablonski, hõbedamees Michal Burczynski ja pronks kuulub Lukasz Zakrzewskile. Kokku startis regatil 124 jääpurjetajat.

Toimetaja: Siim Semiskar

Rain Veideman
FOTOD | Suurest kaotusseisust välja tulnud korvpallikoondis alistas Rootsi

Tallinnas Kalevi spordihallis toimunud korvpalli kontrollkohtumises sai Eesti koondis 77:72 (18:25, 17:20, 23:11, 19:16) jagu Rootsist.

Chris FroomeChris Froome
Chris Froome võitis neljandat korda Prantsusmaa velotuuri

Prantsusmaa velotuuri võitis neljandat korda Chris Froome (Sky). Britt oli olnud parim ka 2013. ning 2015. ja 2016. aastal.

KERGEJÕUSTIKU U-20 EM
Johannes Erm
Erm pälvis U-20 EM-ilt hõbeda ja Tilga pronksi

Kergejõustiku kuni 20-aastaste Euroopa meistrivõistlustel Grossetos jätkavad pühapäeval kümnevõistlust Johannes Erm ja Karel Tilga, kes avapäeva järel hoidsid vastavalt esimest ja neljandat kohta.

Uuendatud: 20:03
tennis
Maria Lota KaulMaria Lota Kaul
Pärnus algab rahvusvaheline tenniseturniir

Kolmandat aastat Pärnus peetav Merko Estonian Open hõivab esmaspäevast linna tenniseväljakud terveks nädalaks ja toob suvepealinna kireva rahvusvahelise seltskonna. Eesti tippudest lööb 15 000 dollari suuruse auhinnafondiga ITF-i turniiril esmakordselt kaasa Jürgen Zopp, naiste tabelisse lisandus viimasel hetkel Kaia Kanepi.