VIDEO | Sidney Crosby ületas NHL-is 1000 punkti piiri ({{commentsTotal}})

Sidney Crosby
Sidney Crosby Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Jäähokiliigas NHL alistas Pittsburgh Penguins kodujääl lisaajal 4:3 Winnipeg Jetsi. Võiduvärava viskas Sidney Crosby, kes mängu alguses sai kirja ka karjääri 1000. punkti.

Esimesel perioodil andis Crosby väravasöödu Chris Kunitzile ja teenis sellega 1000. punkti.

Viimasel kolmandikul viis Dustin Byfuglien Jetsi 3:2 juhtima, kuid Phil Kessel viigistas seisu ja viis mängu lisaajale. Ka Kesseli väravale tegi Crosby eeltööd.

Võiduvärava viskas Crosby 21,1 sekundit enne lisaaja lõppu, saades kirja 1002. punkti.

Crosby on 86. mängija, kes on NHL-is 1000 punkti piiri ületanud. Penguinsi mängijatest olid varem kuus meest sama tähiseni jõudnud: Mario Lemieux, Ron Francis, Joe Mullen, Jaromir Jagr ja Paul Coffey. Ükski mängija pole aga kunagi varem nii kiiresti 1000 punktini jõudnud kui Crosby – vaid 757 mänguga.

"Ta on vapustav mängija," kiitis Penguinsi peatreener Mike Sullivan. "See, et ta on 1000 punkti saanud 757 mänguga, näitab, milline mängija ta on. Ta on äärmiselt võitlushimuline, talle meeldib võita."

Kaia Kanepi pääseb Wimbledoni turniirile

Pika pausi pidanud, aga hiljuti Stuttgardis areenile naasnud Kaia Kanepi saab alustada Wimbledoni tenniseturniiri naisüksikmängus, kus eestlannal on tagatud koht kvalifikatsioonis.

Daniel Ricciardo
Ülipõneva Bakuu GP võitis Ricciardo, Vettel rammis Hamiltoni

Vormel-1 MM-sarja GP-etapil Bakuus ületas esimesena finišijoone Red Bulli piloot Daniel Ricciardo, kes edestas Mercedese meest Valtteri Bottast ning Williamsil sõitvat noort kanadalast Lance Strolli, kellele see oli karjääri esimeseks pjedestaalikohaks.

Gert JõeäärGert Jõeäär
Eesti meistriks kroonitud Jõeäär: terve sõit oli piin

Gert Jõeäär tuli teist korda Eesti meistriks jalgratturite grupisõidus. Võisteldi Tartu maakonna teedel ja hõbeda sai Alo Jakin ning pronksmedali Rein Taaramäe.

tennis
Feliciano LopezFeliciano Lopez
Lopez üllatas Cilicit ja teenis karjääri kaalukaima võidu

Londonis muruväljakuil peetud Queen’s Clubi tenniseturniiril triumfeeris üllatuslikult 35-aastane hispaanlane Feliciano Lopez, kes alistas finaalis 4. asetatud horvaadi Marin Cilici.