Tänak lõpetas Rootsi MM-ralli Latvala järel teise kohaga, lisapunkte teenida ei suutnud ({{commentsTotal}})

{{1486880591000 | amCalendar}}

Pühapäeval lõppenud autoralli MM-etapil Rootsis oli võidukas 31-aastane soomlane Jari-Matti Latvala (Toyota), kellele see oli karjääri 17. MM-ralli võit ning Rootsi rallil neljas esikoht. Ott Tänak - Martin Järveoja (Ford) teenisid teise koha.

Ka ralli viimase power stage'i võitnud ja sellega viis lisapunkti teeninud Latvala edestas lõpuks Tänakut 29,2 sekundiga. Kolmanda koha sai eestlase tiimikaaslane Sebastien Ogier (Ford), kes kaotas juba 59,5 sekundiga.

Tänaku vahetu kommentaar pärast viimase katse finišit: "Üldiselt oli hea nädalvahetus ja sain palju uusi kogemusi. Sain uut enesekindlust juurde, sest eile olime võrdsetes oludes teistest kiiremad. Täna Latvala aga lausa lendas. Viimasel katsel tegin ühe eksimuse, kui suretasin mootori korra välja ja kaotasin seetõttu aega."

Latvala kommentaar: "See on imeline - uus tiim, uus auto ja kohe teisel rallil suutsime võidu võtta. Ja kindlasti sõitsin oma elu parima power stage'i Toyota Yarisel."

10. Teemu Suninen      Ford     +10.02,9

Latvala jätkab liidrina ka MM-sarja üldarvestuses, olles kahe ralliga kogunud 48 punkti. Ogier on 44 silmaga teine ning Tänak 33 punktiga kolmas. Järgnevad Dani Sordo 25, Craig Breen 20 ja Elfyn Evans 18 punktiga.

Ralli käik pühapäeval:

16. kiiruskatse (21,19 km). Pühapäevasel esimesel katsel tegi väga tugeva avalduse üldliider Latvala, kes võitis katse Tänaku ees koguni 7,1 sekundiga ning suurendas vahet üldarvestuses taas peaaegu 11 sekundi peale. Eksimuse lasi sisse eestlase meeskonnakaaslane Sebastien Ogier, kes tegi kohe avakurvis pirueti ja langes sellega tõenäoliselt esikohakonkurentsist, kui sai katsel kaotusega 27,0 sekundit alles 9. koha.

Tänaku kommentaar ralliraadiole: "Ma pole rahul raja aeglaste osadega, auto tahtis seal piruette teha."

Latvala: "Ma olen üliõnnelik, tundsin ennast suurepäraselt ja kõik asjad jooksid kenasti kokku."

Ogier: "Täiesti loll eksimus. Võtsin pärast seda rahulikult, sest teadsin, et võitlus sai sellega läbi."

17. kiiruskatse (21,19 km). Latvala kindlustas tõenäoliselt endale rallivõidu, kui edestas katsel teiseks tulnud Tänakut 9,1 sekundiga ja suurendas kokkuvõttes vahet 20 sekundi peale.

Tänaku kommentaar: "Me pole täna konkurentsivõimelised. Ma sõidan nii kiiresti, kui ma suudan, kuid asjad ei tööta."

Latvala: "See oli taaskord suurepärane kiiruskatse. Ma tõeliselt nautisin seda. Ilus rada ning hea pidamine."

18. kiiruskatse (16,43 km) - power stage. Tänak tegi rajal ühe väikese eksimuse ning see maksis talle piisavalt palju sekundeid, et katse eest jagatud lisapunkte ta ei saanud. 7. koha saanud eestlane kaotas võitjale 9,2 sekundit. Kiireim oli ralli üldvõitja Latvala, kes edestas Ogier'd 1,2 sekundiga ning Neuville'i 1,5 sekundiga.

Toimetaja: Siim Semiskar

saksamaa mm-ralli
Ott Tänak - Martin Järveoja
Tänak alustas reedest võistluspäeva viienda ajaga

Sellel nädalavahetusel sõidetakse Saksamaal järjekordne autoralli MM-etapp. Ott Tänak ja Martin Järveoja (Ford) alustasid esimest täispikka võistluspäeva viienda ajaga.

FC Flora - FC Levadia
TÄNA OTSE | Tabeliliider Flora võõrustab heas hoos Paidet

Premium liiga 25. vooru telemängus on omavahel vastamisi tabeliliider FC Flora ning kaheksandat positsiooni hoidev Paide Linnameeskond. ETV2 otseülekanne algab kell 19.25, kohtumist kommenteerivad Tarmo Tiisler ja Jan Harend, stuudiovestlust veab Kristjan Kalkun.

MM-eelvalikmäng Eesti - Makedoonia / Eesti korvpallikoondisMM-eelvalikmäng Eesti - Makedoonia / Eesti korvpallikoondis
FOTOD | Eesti alistas Makedoonia ja kindlustas koha MM-valikturniiril

Eesti korvpallikoondis oli Saku Suurhallis toimunud kohtumises Makedooniast üle 74:65 ning kindlustas ühtlasi koha MM-valikturniiril.

Uuendatud: 23:58
Janek Õiglane
Janek Õiglane: minu suureks eeskujuks on NBA legend Tim Duncan

Londoni MM-il 4. kohaga üllatanud kümnevõistleja Janek Õiglane soovitab oma ala harrastada, sest see võimaldab suurvõistlusi kaks pikka päeva nautida ja võimsaid emotsioone saada.

ERR-i nõukogu esimees Rein Veidemann
ERR-i nõukogu ei näe jalgpalliülekannete toetuses ohtu sõltumatusele

Rahvusringhäälingu nõukogu andis heakskiidu ETV ja jalgpalliliidu ühisprojektile Euroopa meistrivõistluste finaalturniiri ja kahe valikturniiri teleüleanne ostmiseks. Konkurent Eesti Meedia on otsustanud ette võtta kohtutee.

Uuendatud: 20:27
tennis
Noorte Eesti meistrivõistlused tennisesNoorte Eesti meistrivõistlused tennises
Katriin Saar võitis kolm meistritiitlit, Kadri Kalamäe kokku viis medalit

Kadrioru tennisekeskuses toimusid kümnel päeval Eesti noorte meistrivõistlused tennises. Neljas vanuserühmas jagati välja 19 komplekti medaleid.