Eesti sai õiguse korraldada curlingu Euroopa meistrivõistlused ({{commentsTotal}})

{{1486649136000 | amCalendar}}

Järgmisel aastal toimuvad Tondiraba jäähallis Euroopa meistrivõistlused curlingus. Täna allkirjastas Eesti Curlingu Liit Rahvusvahelise Curlingu Föderatsiooniga suurvõistluste korraldamise lepingu.

Euroopa meistrivõistlused curlingus toimuvad 16.-24. novembrini 2018. Rahvusvahelise Curlingu Föderatsiooni (WCF) juhi Kate Caithnessi sõnul on tegu WCF-i kalendris suurima osavõtjate arvuga iga-aastase tiitlivõistlusega. “Meil on väga hea meel, et järgmisel aastal leiab võistlus aset just Eestis. Siin on suurepärased tingimused suurvõistluse korraldamiseks ja Eestist on saanud arvestatav curlingumaa,” sõnas Caithness. Euroopa meistrivõistlustel osaleb kokku 20 riiki naiste arvestuses ja 26 meeste arvestuses.

Caithness lisas, et Eesti Curlingu Liit sai 2015. aastal juunioride maailmameistrivõistluste korraldamisega suurepäraselt hakkama. “See on andnud meile kindluse, et üheskoos uus ja veelgi kaalukam suurvõistlus korraldada,” rääkis Caithness.

Eesti Curlingu Liidu presidendi Rainer Vakra sõnul ei ole nii kaalukat võistlust Eestis seni toimunud. “Sedavõrd olulise tiitlivõistluse korraldamine on Eesti Curlingu Liidule üks suurimaid väljakutseid, mida üks alaliit korraldamiseks üldse võtta saab. Kindlasti loob tiitlivõistluse korraldamine väärtust nii Tallinna linnale, Eesti riigile kui loomulikult kogu Eesti spordi- ja curlingukogukonnale,” sõnas Vakra.

“Suurvõistluse korraldamise kogemus on curlinguliidul juba olemas - 2015. aastal toimusid Tallinnas juunioride maailmameistrivõistlused. Seni on meie koostöö partneritega olnud väga hea ja loodame ürituse läbiviimisel nii Tallinna linna kui riigi jätkuvale toele,” lisas ta.

EM korraldatakse A-, B-ja C-divisjonides. A-divisjoni kuuluvad Euroopa 10 parimat curlinguriiki. Tavaliselt korraldatakse A-ja B-divisjon ühel ajal novembrikuus ja C-divisjon aprillis/mais. Ühtlasi on EM ka maailmameistrivõistluste kvalfikatsiooniks. Olenevalt MM-i korraldajariigist pääseb Euroopast MM-ile seitse või kaheksa riiki. Täpne 2018. aastal Eestis toimuval EM-il osalevate riikide koosseis selgub 2017. aasta EM-i järgselt, mis leiab aset Šveitsis, St Gallenis 17.-25. november 2017.

Eesti naiste koondis mängis 2014. ja 2015. aastal EM-i A-divisjonis ning oli esimene, kes 2017. aasta A-divisjonist välja jäid, lõpetades B-divisjoni kolmandana. Eesti mehed on seni osalenud B-divisjonis ja ühe erandina ka C-divisjonis.

Kokku osaleb EM-il ligikaudu 300 sportlast ja treenerit. Võistluse läbiviimisega on seotud umbes 60 jäämeistrit ja kohtunikku, lisaks korralduskomitee, vabatahtlikud ja ülekande meeskond. EM-i teleülekandeid jälgib ligikaudu 15 miljonit televaatajat.

Toimetaja: ERR SportAnthony Joshua
FOTOD | Poksimaailma uus kuningas Joshua alistas Klitško 11. raundis

Wembley staadionile kogunenud 90 000 silmapaari ees toimunud poksi raskekaalu tiitliheitluses alistas 27-aastane britt Anthony Joshua endast 14 aastat vanema ukrainlase Vladimir Klitško tehnilise nokaudiga. Lisaks IBF-i vöö kaitsmisele kuuluvad Joshuale nüüd ka WBA ja IBO tiitlid.

Uuendatud: 01:50 
Venemaa võrkpallikoondisVenemaa võrkpallikoondis
Venemaa koondise peatreener: Eestisse sõidavad kõik, kes on elus

Venemaa võrkpallimeeskond mängib sel aastal Eestiga kaks korda: mõlemad mängud on kavas maikuus.

wta turniir stuttgardis
Anett Kontaveit
VIDEOD | Kontaveit pidi tunnistama Šarapova paremust

Anett Kontaveit (WTA 73.) kaotas kõrgetasemelisel Stuttgardi tenniseturniiril kaheksa parema hulgas dopingukaristusest vabanenud endisele maailma esireketile Maria Šarapovale 3:6, 4:6. Mäng kestis tunni ja 24 minutit.

Uuendatud: 22:11 
Stoffel VandoorneStoffel Vandoorne
Vormel-1 sarjas määrati juba esimene jõuallika karistus

Vormel-1 sarja hooaja neljandal etapil Sotšis lagunes esimesel vabatreeningul Stoffel Vandoorne McLareni Honda jõuallikas, mille tõttu belglane kaotab stardirivis 15 kohta.

tennis
Vladimir IvanovVladimir Ivanov
Vladimir Ivanov piirdus Usbekistanis kahe poolfinaaliga

Vladimir Ivanov (ATP 444.) jõudis Usbekistanis 25 000 dollari suuruse auhinnafondiga Futures turniiril poolfinaali nii üksik- kui ka paarismängus, kuid pidi siis tunnistama vastaste paremust.