Kullamäe tartlaste 34-punktilisest võidust: meie jaoks suuri üllatusi ei tulnud ({{commentsTotal}})

Korvpalli Balti liigas peetakse sel nädalal kaheksandikfinaalide avamängud. Tartu Ülikool saab mõlemad kohtumised pidada kodus, täna alistati Atõrau Barsõ 83:49.

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond astus kodusaalis olulise sammu Balti liiga veerandfinaali suunas, kui põhiturniiril kaheksanda koha saanud Kasahstani meister Atõrau Barsõ alistati 34 punktiga. Tanel Soku paar korvi viisid Tartu meeskonna kiirelt juhtima, edasi toetasid teisedki jõuliselt ja kuueminutilise mängu järel oli Tartu edu juba 17:0. Alles siis sai Barsõ esimese korvi. Poolaja võitis Tartu juba 45:23.

"Meie jaoks suuri üllatusi ei tulnud," ütles tartlaste peatreener Gert Kullamäe ETV spordisaatele. "Teadsime, mida nad teevad ning see väljendus kohe ka kaitsemängus. Neil oli raske korvi saada, kuid tõele au andes, olid nad natuke uimased ka. Ilmselt pikk sõit Riiast meile otse mängule avaldas mõju. Igatahes homme peame olema valvsad."

Teisel poolajal kasvas Tartu meeskonna edu peagi üle 30 punkti ja lõpuks võideti 83:49. Võõrustajate visketabavus oli täna 46, vastasel alla 30 protsendi. Janari Jõesaar viskas tartlaste parimana 19 punkti, Dominykas Milka ja Mandell Thomas lisasid 16. Tartu ja Barsõ kohtuvad uuesti ülikoolilinnas juba homme, kui kahe mängu peale parem meeskond pääseb veerandfinaali. "Hommikusel treeningul peame vaatama üle maa-ala, mis meil ei toiminud siis, kui mäng oli juba tehtud, aga ikkagi oleksin tahtnud näha paremaid lahendusi. Usun, et kui homme oleme oma ülesannete kõrgusel, siis saame hakkama."

Toimetaja: Ivo Dobkevitsch

Anett Kontaveit

Aasta parimateks tennisistideks nimetati Kontaveit ja Zopp

Laupäevasel tenniseliidu auhinnagalal kuulutati välja tenniseaasta parimad. Parima naistennisisti tiitli pälvis Anett Kontaveit, parimaks meestennisistiks tunnitati Jürgen Zopp. Aasta tennisehetk kuulus Kaia Kanepile, kes tegi ilusa comeback’i ja jõudis US Openil veerandfinaali.