Endrekson ohverdas neljapaati istudes isiklikud ambitsioonid ({{commentsTotal}})

Jaanipäeva eel kokku istunud Eesti sõudmiskoondise paarisneljane Andrei Jämsä, Tõnu Endrekson, Vladimir Latin ja Joosep Laos valmistub treener Matti Killingu juhendamisel Viljandis Luzerni MK-regatiks.

Paatkonna kogenuim on Pekingi olümpiahõbe Tõnu Endrekson, kes soovis tõestada end ühepaadil, kuid ohverdas isiklikud ambitsioonid meeskonna huvides. "Me Tanjana (treener Tatjana Jaansoniga) olime juba enne rääkinud, et igasugused versioonid võivad juhtuda. Tanja ütles, et ta seda neljast ei treeni ja siis me juba arvestasime sellega, et võib nii minna," rääkis Endrekson ETV-le.

Okast sellepärast Endreksonil hinges pole, et ta peab sellel hooajal neljases sõudma. "Kõik on professionaalid selles mõttes." Endrekson pole praegugi ühepaadi plaane maha matnud. Olümpiapiletit saab ta lunastada nüüd vaid tuleval suvel valikregatil. Praegu teeb ta endast kõik, et paarisneljasel Eestile olümpiapilet välja sõita.

Paatkonna treener Matti Killing loodab võistkonnale ilusat tulevikku. "Kui mehed on heas sportlikus vormis ja treenitud, siis võivad head paatkonnad tekkida üleöö ja ma ei näe mingisugust põhjust, miks nendest meestest ei saaks head tiimi."

Toimetaja: Taavi Libe

Allikas: ERR SPORTOtt Tänak
Ott Tänak näitas testikatsel 9. aega, kiireim oli Latvala

Sel nädalavahetusel sõidetava Argentina autoralli MM-etapi testikatse kiireim oli soomlane Jari-Matti Latvala (Toyota), kes sai 6,01 km pikkuse distantsi parimal läbimisel kirja tulemuse 4.02,0.

stuttgardi tenniseturniir
Maria Šarapov
Kontaveit kohtub Stuttgardi turniiri veerandfinaalis Maria Šarapovaga

Eesti esitennisist Anett Kontaveit (WTA 73.) kohtub Stuttgardis toimuval tenniseturniiril veerandfinaalis 15-kuulisest võistluskeelust vabanenud venelanna Maria Šarapovaga.

Tiit Sokk ja Eesti korvpallikoondisTiit Sokk ja Eesti korvpallikoondis
Eesti korvpallikoondise kutse läks 23 mängijale, Kotsar jääb kõrvale

Sel suvel peab Eesti korvpalli rahvuskoondis neli MM-i eelkvalifikatsiooniturniiri mängu, lisaks kuus-seitse kontrollmängu. Kandidaate kutsutute näol on sel aastal 23, koondise peatreener Tiit Sokk ootab neilt vastust hiljemalt juuni alguseks.

Stefan KüngStefan Küng
Kangert ja Taaramäe lõpetasid Romandia tuuri teise etapi peagrupis

Romandia velotuuril sõideti neljapäeval künklik 160,7 kilomeetri pikkune etapp, kus võidu jagasid šveitslane Stefan Küng (BMC Racing) ja ukrainlane Andriy Grivko (Astana). Kahe mehe duellis tõmbas finišiheitluses pikema õlekõrre 23-aastane Küng.

SnuukerSnuuker
VIKTORIIN | Kui hästi tunned snuukrit?

Hetkel peetakse Inglismaal Sheffieldis järjekordseid snuukri maailmameistrivõistlusi, mille eelringis osales esmakordselt ka eestlane. Turniiri toimumisest on insipireeritud ka meie tänane viktoriin. Head lahendamist!

Renoveeritud Kalevi spordihall.Renoveeritud Kalevi spordihall.
Renoveeritud Kalevi spordihalli avab Kalev/Cramo ja Pärnu Sadama mõõduvõtt

Alates eelmise aasta veebruarist suletud olnud legendaarne Kalevi spordihall avab peagi külalistele uksed. 1962. aastal valminud hall on arhitektuurilise mälestisena riikliku kaitse all ja nii on hoone väliskuju jäänud sisuliselt muutumatuks. Sisulised muutused on aga enam kui aasta väldanud tööde käigus märgatavad.

tennis
Vladimir IvanovVladimir Ivanov
Vladimir Ivanov pääses Usbekistanis poolfinaali

Vladimir Ivanov (ATP 444,) on Usbekistanis 25 000 dollari suuruse auhinnafondiga Futures turniiril jõudnud poolfinaali.