Endrekson ohverdas neljapaati istudes isiklikud ambitsioonid ({{commentsTotal}})

Jaanipäeva eel kokku istunud Eesti sõudmiskoondise paarisneljane Andrei Jämsä, Tõnu Endrekson, Vladimir Latin ja Joosep Laos valmistub treener Matti Killingu juhendamisel Viljandis Luzerni MK-regatiks.

Paatkonna kogenuim on Pekingi olümpiahõbe Tõnu Endrekson, kes soovis tõestada end ühepaadil, kuid ohverdas isiklikud ambitsioonid meeskonna huvides. "Me Tanjana (treener Tatjana Jaansoniga) olime juba enne rääkinud, et igasugused versioonid võivad juhtuda. Tanja ütles, et ta seda neljast ei treeni ja siis me juba arvestasime sellega, et võib nii minna," rääkis Endrekson ETV-le.

Okast sellepärast Endreksonil hinges pole, et ta peab sellel hooajal neljases sõudma. "Kõik on professionaalid selles mõttes." Endrekson pole praegugi ühepaadi plaane maha matnud. Olümpiapiletit saab ta lunastada nüüd vaid tuleval suvel valikregatil. Praegu teeb ta endast kõik, et paarisneljasel Eestile olümpiapilet välja sõita.

Paatkonna treener Matti Killing loodab võistkonnale ilusat tulevikku. "Kui mehed on heas sportlikus vormis ja treenitud, siis võivad head paatkonnad tekkida üleöö ja ma ei näe mingisugust põhjust, miks nendest meestest ei saaks head tiimi."

Toimetaja: Taavi Libe

Allikas: ERR SPORTSloveenia võrkpallikoondis
Sloveenia ähvardab rahvusvahelist võrkpalliliitu kohtuga

Sloveenia võrkpalliföderatsioon võib rahvusvahelise võrkpalliföderaatsiooni kohtusse kaevata, kui FIVB ei lase Sloveenia meeskonda järgmisel aastal väljavõideldud kohale Maailmaliiga eliitdivisjonis. 

KERGEJÕUSTIKU U-20 EM
Johannes Erm
U-20 EM: Liider Erm alustas teist päeva isikliku rekordiga

Kergejõustiku kuni 20-aastaste Euroopa meistrivõistlustel Grossetos jätkavad pühapäeval kümnevõistlust Johannes Erm ja Kristo Tilga, kes avapäeva järel hoidsid vastavalt esimest ja neljandat kohta.

VÕRKPALLI MM-VALIKTURNIIR
Eesti võrkpallikoondis
Eesti võrkpallikoondis pani Slovakkia kindlalt paika ja säilitas šansid

Eesti meeste võrkpallikoondis teenis Belgias peetaval MM-valikturniiril kolmanda võidu, kui alistas Slovakkia selgelt 3:0. Vastasele anti geimides vaid 14, 17 ja 15 punkti.

Uuendatud: 22:44 
Anett Kontaveit
Tšehhi tennisistist jagu saanud Kontaveit pääses Gstaadis finaali

Gstaadis toimuval WTA tenniseturniiril sai Anett Kontaveit (WTA 32.) poolfinaalis 6:4, 6:1 jagu Tšehhi esindajast Tereza Martincovast (WTA 140.).

Uuendatud: 15:26 
tennis
ITFITF
Eesti võitis rannatennise võistkondlikul MM-il kaheksanda koha

10.-16. juulil toimusid Moskvas rannatennise võistkondlikud maailmameistrivõistlused. Turniir toimus juba kuuendat aastat järjest Venemaa riiklikus tennisekeskuses. Eesti võistkond koosseisus Eneli Lattik (ITF 150.), Kätlin Lattik (ITF 330.), Ainar Laube (ITF 173.) ja Priit Pihl (ITF 65.) saavutas kaheksanda koha.