Sõudekoondises on jälle paatide komplekteerimise probleemid ({{commentsTotal}})

Allar Raja ja Kaspar Taimsoo
Allar Raja ja Kaspar Taimsoo Autor: ETV

Igor Kuzmini loobumine ja Tõnu Endreksoni kehv sõit hooaja alguse MK etapi ühepaadil on tekitanud Eesti sõudmiselus pingeid ning ei saa välistada, et sarnaselt hooaja algusele hakkavad taas konkureerima kaks paarisaerulist kahepaati.

Kui kevadel olid omavahelistes heitlustes Allar Raja - Kaspar Taimsoo paremad Andrei Jämsäst - Igor Kuzminist, siis nüüd spekuleeritakse Jämsäst ja Endreksonist kahepaadi moodustamise üle. Võimalik, et selline paat sõidab Luzerni MK etapil.

Koondise peatreener Jaan Tultsi jutu põhjal seisab idee taga treener Tatjana Jaanson, sest Tultsi sõnul pole viimase arvates praeguses olukorras hea neljapaadi kokkupanekuks materjali ning tippspordist Kuzmini loobumine on teinud situatsiooni veel keerulisemaks.

Allar Raja pole aga sellise sündmuste käiguga absoluutselt nõus. "Terve hooaeg võidelda kahepaatide vahel - see tekitab lollakat pinget, mis segab kontsentreerumist ja natuke ärritab, et misasi meil üldse toimub?" seletas Raja intervjuus Vikerraadiole.

"Hooaja algusest lõpuni punnitame kaheseid ja kui piisavalt oled end kapsaks punnitanud, siis üks neist läheb MM-ile midagi proovima. Ei kiida seda käiku heaks."

"Muidugi hea meel oleks, kui Jämsä ja Endreksoni potentsiaal avaneks kuskil paadis ja ma ei saa välistada, et see võib olla neljapaat ka meiega," jättis Raja otsad lahti.

Tults lausus, et antud loos on kõik autoriteedid ja ta ei osanud tänase päeva seisuga öelda, milline otsus tuleviku suhtes vastu võetakse või millal see otsus üldse võidakse teha.

Toimetaja: Siim Boikov

Allikas: ERR SPORTOtt Tänak
Ott Tänak näitas testikatsel 9. aega, kiireim oli Latvala

Sel nädalavahetusel sõidetava Argentina autoralli MM-etapi testikatse kiireim oli soomlane Jari-Matti Latvala (Toyota), kes sai 6,01 km pikkuse distantsi parimal läbimisel kirja tulemuse 4.02,0.

stuttgardi tenniseturniir
Maria Šarapov
Kontaveit kohtub Stuttgardi turniiri veerandfinaalis Maria Šarapovaga

Eesti esitennisist Anett Kontaveit (WTA 73.) kohtub Stuttgardis toimuval tenniseturniiril veerandfinaalis 15-kuulisest võistluskeelust vabanenud venelanna Maria Šarapovaga.

Tiit Sokk ja Eesti korvpallikoondisTiit Sokk ja Eesti korvpallikoondis
Eesti korvpallikoondise kutse läks 23 mängijale, Kotsar jääb kõrvale

Sel suvel peab Eesti korvpalli rahvuskoondis neli MM-i eelkvalifikatsiooniturniiri mängu, lisaks kuus-seitse kontrollmängu. Kandidaate kutsutute näol on sel aastal 23, koondise peatreener Tiit Sokk ootab neilt vastust hiljemalt juuni alguseks.

Stefan KüngStefan Küng
Kangert ja Taaramäe lõpetasid Romandia tuuri teise etapi peagrupis

Romandia velotuuril sõideti neljapäeval künklik 160,7 kilomeetri pikkune etapp, kus võidu jagasid šveitslane Stefan Küng (BMC Racing) ja ukrainlane Andriy Grivko (Astana). Kahe mehe duellis tõmbas finišiheitluses pikema õlekõrre 23-aastane Küng.

SnuukerSnuuker
VIKTORIIN | Kui hästi tunned snuukrit?

Hetkel peetakse Inglismaal Sheffieldis järjekordseid snuukri maailmameistrivõistlusi, mille eelringis osales esmakordselt ka eestlane. Turniiri toimumisest on insipireeritud ka meie tänane viktoriin. Head lahendamist!

Renoveeritud Kalevi spordihall.Renoveeritud Kalevi spordihall.
Renoveeritud Kalevi spordihalli avab Kalev/Cramo ja Pärnu Sadama mõõduvõtt

Alates eelmise aasta veebruarist suletud olnud legendaarne Kalevi spordihall avab peagi külalistele uksed. 1962. aastal valminud hall on arhitektuurilise mälestisena riikliku kaitse all ja nii on hoone väliskuju jäänud sisuliselt muutumatuks. Sisulised muutused on aga enam kui aasta väldanud tööde käigus märgatavad.

tennis
Vladimir IvanovVladimir Ivanov
Vladimir Ivanov pääses Usbekistanis poolfinaali

Vladimir Ivanov (ATP 444,) on Usbekistanis 25 000 dollari suuruse auhinnafondiga Futures turniiril jõudnud poolfinaali.